Gabloty szkolne nysa

Czy w szkole potrzebne są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy w szczególności dziesiątki ławek oraz krzeseł, na których spędziliśmy sporo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat powrócić, u innych takie wspomnienia pobudzają niemniej jednak nostalgię za poprzednimi latami. Jakże bajecznie byłoby być znowuż młodym. Bez żadnych trosk a także zmartwień. Czy aby na pewno?
Wielokrotnie myśląc o przeszłości za bardzo ją bajerujemy. Staramy się nie pamiętać tego co podłe. Zwróciliście uwagę, że właściwe wspomnienia przeciętnie pewniej i gruntowniej zapadają nam w pamięć, aniżeli te przelotne problemy jakie wówczas mieliśmy? Mimo, że nie musieliśmy troskać się płaceniem rachunków czy pichceniem obiadów, nie zawsze w końcu było łatwo. Kłótnie w szkole, czasami problemy z ocenami, lament, gdy rodzice nakazywali zawracać do mieszkania, a my pragnęliśmy pozostać z resztą kolegów na dworze. 
Niemniej jednak co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Chyba każda szkoła posiada jedno takie miejsce w którym może zgromadzić się cała jej duma. Wszystkie najlepsze chwile jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są prawie, że w każdej placówce. Są niesamowitym wręcz czasem składowiskiem pucharów, medali a przy tym innych statuetek, które na przestrzeni lat w wielu olimpiadach a także turniejach osiągnęli jej absolwenci. Często gablot jest kilka, nieraz jest do tego nawet odrębna sala.
Gabloty szkolne służą też niekiedy do gromadzenia sprzętu, którym szkoła może się pochwalić. Stare urządzenia, takie jak mikroskopy, sekstanty i inne tego typu zabytkowe wręcz przedmioty też zawsze znajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.